środa, 26 listopada 2014

Świeża dawka motywacji dla Ciebie...

Cześć 
Wracam z zdwojoną siłą pełna motywacji, aby was nią zarażać więc przygotujcie się na sporą dawkę takiego pozytywnego kopa. 

Zacznę tak ile razy zadawałaś sobie pytanie dlaczego ? Dlaczego tak wyglądam? Dlaczego musiało tak być? Dlaczego ja a nie ktoś inny? 
Teraz ja zadam pytanie Tobie ile razy zrobiłaś/eś coś dla siebie dla swojego wyglądu, samopoczucia, nawet dla zdrowia. Prócz narzekania wiadomo każdy lubi ponarzekać ja też, ale ile można. Wszystko zależy od Ciebie od Twojego nastawiania Ty możesz się doskonalić. Dajmy przykład dziewczyna z nadwagą mówi, że jest gruba pisze może nawet o tym na portalach społecznościowych, wyzywają ją w szkole od grubych świń itp. jest to dla niej przyjemne oczywiście że nie jej pierwszą myślą jest to że życie jest niesprawiedliwe że chce skończyć,że życie bez niej będzie lepsze nie będziemy nikomu przeszkadzała. Zadaje sobie pytanie po co ona jest na tym świecie skoro wszystkim przeszkadza. 
Lecz czy zdaje sobie sprawę, że sama dopuściła się do takiego stanu ( i nie mówię tu o żadnych chorobach ) otyłość/ nadwaga szkodzi przecież też jej zdrowi ale czy ona zdaje sobie z tego sprawę, że to jej wina nie obwinia wszystkich tylko nie siebie. W końcu zrozumie że ciężką pracą może wszystkiego dokonać, że jeśli nie akceptuje samej siebie chce coś w sobie zmienić. To mówienie o tym i siedzenie na Facebooku jej w tym nie pomoże jedynie zaszkodzi. I co zaczyna małymi kroczkami dbać o siebie o swoje zdrowie ciężką pracą dzięki ćwiczeniom i diecie dąży do celu nie poddaje się. Jest zdrowsza powoli zaczyna akceptować siebie podoba jej się to co widzi po drugiej stronie lustra jest dumna z siebie że potrafiła coś takiego osiągnąć. Dzięki temu uśmiech pojawił się na jej twarzy uśmiecha się coraz częściej i jest zadowolona, że W KOŃCU zrobiła coś dla siebie czy żałuje nie bo wie teraz że może dokonać wszystkiego ciężką pracą małymi kroczkami ale potrafi. Nie obwinia już  nikogo za to co było kiedyś. 
 Ona potrafiła zrobić coś dla siebie teraz odpowiedz mi na pytanie CZY TY TEŻ POTRAFISZ ? 
Nic nie dzieję się przypadkiem wszystko ma jakiś ukryty cel żebyś zrozumiał/a że możesz wszystko jeśli tylko chcesz. Ty o tym decydujesz jak potoczy się twoje życie. 

"Jesteś kowalem swego losu "


Mam nadzieję że choć trochę was zmotywowałam i dałam troszkę powodów do przemyśleń..
Zrobiliście coś kiedyś dla siebie
?

1 komentarz:

V pisze...

Tak wiele motywacji w tylko jednym poście. Dobra robota :)

http://missmysteriousblonde.blogspot.com/